Kotipuutarha 6/2022
- Kissoja, kukkia ja keramiikkaa Vierailimme värikkäässä perennapuutarhassa, jossa on aidattu alue kissoille, isot perennapenkit ja puutarhakeramiikka.
- Perennatarha metsään Perusta perennatarha tontin metsäiseen osioon.
- Valmis istutussuunnitelma paahteiselle pihapolulle Kestävät perinneperennat ja luonnonkasvit kukittavat aurinkoisen polunvarren.
- Tuoksujen potager Katriinan potagerissa vihannekset ovat hiljalleen väistyneet ja tehneet tilaa kukkijoille ja tuoksuville yrteille.
- Rakkaudesta pioneihin Pionit ovat vieneet Mannan sydämen, sillä upeita kukkijoita ei tarvitse hyysätä.
- Palkoja salosta Kasvata runsas sato salkopavusta.
- 29 vinkkiä: Estä rikkojen valtaus Luonnonkasvit ovat puutarhan rikkaus, mutta miten torjua ne hellin konstein.
- Kasviesittelyssä yöttömän yön ruusut (Rosa) Ihastu pimpinellaruusuihin Ella Rädyn kattavassa tietopaketissa.
Lisäksi mm. Kuokalla & kauhalla – Kysy meiltä – Matkalla – Neuvot ja niksit – Pintaa syvemmältä